Aranżacja hotelowego lobby w stylu nowoczesnym

Aranżacja hotelowego lobby w stylu nowoczesnym

Wizytówką hotelu jest jego lobby – to ono może od progu zachwycić gości lub wzbudzić w nich poczucie niepewności względem jakości obiektu. Jak urządzić nowoczesne i funkcjonalne foyer hotelowe? Tę zagadkę rozwiązujemy w poniższym wpisie.

Czym jest lobby hotelowe i jakie jest jego znaczenie?

Lobby to pierwsze miejsce, z którym zetknie się gość po wejściu do hotelu. Przestrzeń ta pełni kilka ważnych funkcji i ma duże znaczenie. To tu goście dokonują formalności związanych z zameldowaniem i wymeldowaniem się z hotelu. Zazwyczaj znajdują się tu recepcja, kasa hotelowa, a także miejsce do przechowywania bagażu. Hotelowe foyer może pełnić także funkcję miejsca relaksu i spotkań, na przykład z biznesowymi partnerami.

Lobby hotelowe pełni też funkcję reprezentacyjną hotelu. To tutaj goście mają pierwszy kontakt z wizerunkiem hotelu i jego estetyką. Dlatego też zazwyczaj przestrzeń ta urządzona jest w elegancki sposób, z dbałością o szczegóły i zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Tu wszystko może mieć znaczenie, nawet taki detal, jak odpowiednio usytuowane świeczniki szklane czy lustra.

Wskazówka:
Prowadzisz hotel? Bądź świadomy, że lobby hotelowe może wpływać na decyzję gościa o wyborze Twojego obiektu. Estetyka, wygoda i funkcjonalność tej przestrzeni mogą mieć istotny wpływ na pozytywne odczucia gości, ocenę, jaką wystawią hotelowi w Google oraz na ich decyzję o powrocie do obiektu w przyszłości.

Jakie są cechy nowoczesnego stylu w aranżacji lobby hotelowego?

Jeśli chodzi o najważniejsze cechy lobby hotelowego w nowoczesnym stylu, kluczowa jest dbałość o szczegóły. Taka przestrzeń charakteryzuje się zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, takich jak marmur, szkło czy stal nierdzewna. Ważne są tutaj także meble i dodatki z wysokiej półki, takie jak nowoczesne lampy, designerskie fotele, efektowne naczynia ceramiczne.

Osłonka z Ceramiki Szkliwionej Barcelona Srebrna ϕ 15cm

Ważna w nowoczesnym foyer jest także kolorystyka. Można zastosować na przykład elementy kontrastu między jasnymi a ciemnymi kolorami, które dają efekt szalenie elegancki i współczesny zarazem.

Po trzecie, nie należy zapominać o zastosowaniu nowoczesnych technologii. W lobby hotelowym goście powinni mieć możliwość skorzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu, gniazdek elektrycznych, ładowarek itd.

Jak zachować równowagę między designem a funkcjonalnością w lobby hotelowym?

Jak idealnie połączyć efektowny, dekoracyjny design i funkcjonalność w przestrzeni hotelowego lobby? Najważniejszy jest minimalizm i prostota form. Nowoczesne foyer nie jest przesycone ozdobami i ozdobnikami. Przestrzeń jest dobrze zorganizowana, a meble i dodatki są umieszczone w logicznych miejscach. Oczekiwania współczesnych gości hotelowych spełnia świetnie wykorzystany metraż i harmonia, która od wejścia sugeruje wysoki poziom usług, jakie świadczy obiekt. Dekoracje też będą fundamentalne, ale najlepiej takie o intrygującym, oryginalnym charakterze. Przykład? Wiszące nad recepcją słoje do lasu w szkle.

Wazon Szklany Martini Klasyczne 30cm ϕ15cm

Jakie elementy dekoracyjne warto wykorzystać w lobby hotelowym?

W lobby hotelowym warto wykorzystać kilka ciekawych elementów dekoracyjnych, które pomogą stworzyć elegancką i przyjemną przestrzeń dla gości. Oto kilka propozycji:

  • Duże rośliny doniczkowe, takie jak fikusy, palmy czy draceny – będą dobrze wyglądać w nowoczesnym lobby hotelowym.
  • Oświetlenie w postaci punktowych spotów, reflektorów, lamp stołowych czy podłogowych.
  • Sztuka i dekoracje ścienne – abstrakcyjne obrazy, rzeźby czy zdjęcia to doskonałe dodatki do ścian w lobby hotelowym.
  • Tekstylia o eleganckim charakterze – sięgnij po takie dodatki, jak nowoczesne dywany czy satyna dekoracyjna w rolce, którą ozdobisz stoliki.
  • Szklane lub ceramiczne naczynia, świeczniki i wazony.

Satyna na rolce Bieżnik 36cm x 9m WYBIERZ KOLOR!

Wskazówka:
Warto pamiętać o dekoracjach sezonowych i ich zmianie w lobbym hotelowym wraz z nadchodzącymi okazjami. W okresie świątecznym można wykorzystać na przykład choinki i inne dekoracje bożonarodzeniowe, a w okresie wiosennym – kwiaty i motywy związane z przyrodą.

Jakie są kluczowe wyzwania i jak je rozwiązać przy projektowaniu lobby hotelowego w stylu nowoczesnym?

Podczas projektowania lobby hotelowego w stylu nowoczesnym można napotkać na kilka kluczowych wyzwań. Jednym z nich z pewnością jest znalezienie odpowiedniego balansu pomiędzy minimalistyczną estetyką a funkcjonalnością przestrzeni. Aby sprostać temu wyzwaniu, projektant powinien dokładnie rozplanować przestrzeń lobby, uwzględniając potrzeby i oczekiwania gości. Innym trudnym zadaniem jest stworzenie przestrzeni, która z jednej strony odzwierciedla nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz, a z drugiej – zachowuje spójność z wizerunkiem marki hotelowej. Da się to zrobić, stawiając właśnie na harmonię, minimalizm i umiar.

Świeca Kula Lustrzana Mirror Effect Złota 10cm

Podsumowując: nowoczesne i efektowne foyer hotelu już od wejścia daje gościom poczucie, że korzystają ze świetnie prowadzonego i podążającego za trendami obiektu. Jeśli nie wiesz, gdzie nabyć elementy aranżacji lobby w eleganckim stylu ze współczesnym zacięciem, zajrzyj do oferty naszego sklepu online i wybierz niezbędne tekstylia, świece czy świeczniki kryształowe bądź metalowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl