Chrzciny w restauracji - jak udekorować salę?

Chrzciny w restauracji - jak udekorować salę?

Chrzciny to bardzo ważna ceremonia religijna, w której uczestniczą członkowie bliższej i dalszej rodziny dziecka. Po uroczystości kościelnej istotny jest wystawny obiad w restauracji, gdzie podziękujemy wszystkim za obecność w tym wyjątkowym dniu. Jak zatem udekorować salę, by nawiązywała charakterem do uroczystości, a jednocześnie była rodzinna i przytulna?

Chrzciny w restauracji – kolorystyka sali

Chrzciny kojarzą nam się tylko z jednym kolorem – bielą. Nie ma nic zdrożnego w wykorzystaniu tej barwy jako dominującej w wystroju sali. Jednakże jej nadmiar może spowodować, że wnętrze wyda nam się surowe i sterylne, a przecież chcemy uzyskać rodzinną i wesołą atmosferę. Wykorzystajmy więc inne kolory w odcieniach pastelowych. Możemy nawet postawić na dość standardową kolorystykę – różową dla dziewczynki i błękitną dla chłopca. I tak ciekawym zestawieniem mogą być białe pokrowce na krzesła i obrusy, ale już lekko wyróżniające się bieżniki czy serwetki flizelinowe, które będą stanowić ciekawy kontrapunkt. Najpopularniejsze materiały, które warto wykorzystać to:

  • organza,
  • tiul,
  • satyna.

Są jednocześnie wyjątkowo eleganckie, ale również delikatne i przyjemne w dotyku.

pokrowiec na krzesło

Dekoracje na sali

Dekorując salę na chrzciny, lepiej postawić na bezpieczny minimalizm. Uroczystość jest organizowana dla starszych członków rodziny, którzy często mogą mieć dość konserwatywne podejście do tego typu imprez. Wystarczy więc skromne dekoracje, takie jak:

  • białe wstążki i kokardy na ścianach,
  • wazony z żywymi kwiatami,
  • ozdobne świeczniki,
  • szkło dekoracyjne.

Ilość dekoracji zależy w dużej mierze od liczby uczestników wydarzenia. Dla małego grona wystarczy sam elegancko zastawiony stół ze odświętnym szkłem. Przy większej liczbie gości warto zaaranżować dodatkowy candy bar czy kącik kawowy. We wszystkich tych miejscach powinny znaleźć się ozdobne świeczniki szklane lub nawet eleganckie misy szklane, które można napełnić wodą i kwiatami.

Chrzest to bardzo uroczysta ceremonia, nie może więc na niej zabraknąć różnego typu świec ozdobnych – kul, pieńkowych czy nawet zwykłych podgrzewaczy. Warto jednak umieścić je w miejscach bezpiecznych, gdzie przypadkowo nie będą mogły zostać strącone.

świecznik szklany ozdobny na chrzest

Jak udekorować stół?

Podstawą udekorowania każdego stołu w restauracji są obrusy plamoodporne i serwetki flizelinowe. Praktyczność i wygoda przede wszystkim. Poza obowiązkową zastawą stołową, warto przemyśleć rozłożenie eleganckich kieszonek na sztućce, ozdobnych serwetek czy dekoracji związanych z chrztem:

  • girlandy perłowe,
  • ozdobne pudełeczka na podarunki dla gości,
  • serwetki jednorazowe z ciekawym motywem.

Na stołach nie może zabraknąć pater szklanych z różnymi ciastami czy szklanych bombonier z drobnymi łakociami. Niezwykłą dekoracją będą również żywe kwiaty ułożone w misie wypełnionej wodą. Ta niezwykła ozdoba zachwyci wszystkich gości i wprowadzi do sali ciepło i rodzinną atmosferę.

kieszonki na sztućce ze złotą koronką

Chrzciny to wyjątkowa okazja, która gromadzi w jednym miejscu wszystkie najbliższe osoby dla dziecka, które właśnie doświadczyło swojego pierwszego kontaktu z religią. To jednak w naszej gestii leży, by odpowiednio podziękować gościom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl