Dekoracyjne słoje i wazony jako główny element dekoracji lokalu

Dekoracyjne słoje i wazony jako główny element dekoracji lokalu

Jak często zdarza nam się wchodzić do restauracji, kawiarni czy cukierni – i wydaje nam się tam pusto i niegościnnie? By uniknąć takiego wrażenia, przemyślmy zakup dekoracji, które sprawią, że wnętrze naszego lokalu nabierze całkowicie innego wyrazu. Najlepiej w tej roli sprawdzi się szkło – postawmy na dekoracyjne słoje i wazony szklane!

Rozważna i romantyczna, czyli pokochajmy szkło!

Już na etapie projektowania lokalu, musimy określić, jaki ma mieć charakter. Czy powinien być idealnym miejscem na schadzki zakochanych, czy może powinien być designerski i atrakcyjny dla młodzieży, a może chcemy przyciągnąć starszych ludzi, którzy pragną przypomnieć sobie dawne lata? Wszyscy, niezależnie od wieku, z pewnością docenią szklane dekoracje – subtelne, delikatne i kruche, ale równocześnie pełne blasku i piękna. Już na wejściu goście powinni być witani przez wazony szklane wypełnione żywymi kwiatami o delikatnej i dyskretnej woni. Mogą się znaleźć również na ladzie baru, a na stolikach zdecydujmy się na mniejsze wersje tej szklanej ozdoby, które nie będą przeszkadzać gościom. Ciekawym i bardzo cenionym rozwiązaniem może być również umieszczenie na stolikach świeczników szklanych, w których świece będą zapalane przez kelnera po przybyciu gości.

wazon szklany cylinder

Dekoracyjne słoje szklane, czyli milion pomysłów na minutę

Do wyboru mamy również bardzo wiele innych elementów dekoracyjnych, które są wykonane ze szkła. Należą do nich:

  • świeczniki kryształowe,
  • szklane misy,
  • naczynia wiszące.

Czy jednak którykolwiek z tych elementów jest tak uniwersalny, jak dekoracyjne słoje? Ich zawartość może być dowolnie przez nas zaprojektowana. Mogą znaleźć się w nich rośliny i kwiaty, stroiki, łakocie, owoce, suszonki. Wnętrze słojów dobieramy pod charakterystykę lokalu i możemy do nich włożyć praktycznie wszystko. Dzięki temu będziemy pewni, że będą one odpowiednie i zgodne z naszym zamysłem. Wyobraźmy sobie blat baru, ozdobiony słojami, w których zamknięte są żywe rośliny. Między nimi postawmy świecznik szklany lub zwykłe podgrzewacze. Pamiętajmy, że klimat tworzą również świece ozdobne – stąd zawsze dobierajmy modele o zbliżonej kolorystyce i ciekawym kształcie.

geometryczny szklany świecznik

Szkło może być dosłownie wszędzie!

Szklane ozdoby mogą znaleźć się nie tylko na stolikach dla gości czy na ladzie baru. Ciekawym rozwiązaniem może być umieszczenie świec ozdobnych w świecznikach na parapetach – pod warunkiem, że nie mamy w oknach zawieszonych firanek, a parapety mają odpowiednią szerokość. Mogą to być również dekoracyjne wazony z żywymi kwiatami. Gdzie jeszcze sprawdzi się szkło? Dobrym pomysłem jest dekoracja sufitu. Wisząca naczynia szklane dodadzą wnętrzu ciekawego rysu i będą oryginalną ozdobą. Szklane bombki z kwiatami lub świecami możemy zawiesić tuż pod sufitem nad głowami naszych gości. Z pewnością zapewnią intymny klimat w naszym lokalu, a dodatkowo rozproszą światło z lamp i pomogą doświetlić pomieszczenie. Zyskujemy więc podwójnie.

szklany świecznik na nóżce

Dekoracyjne szklane słoje i wazony mogą być z powodzeniem głównym elementem dekoracji każdego lokalu. Są ze sobą spójne pod kątem wizualnym, a zmieniając ich zawartość, możemy manipulować charakterem pomieszczenia. Zyskujemy więc nie tylko przepiękne ozdoby, ale również uniwersalne i trwałe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl