Firmowa impreza w hotelu. Jak ozdobić salę?

Firmowa impreza w hotelu. Jak ozdobić salę?

Integracja jest niezwykle ważna w każdej firmie. Najlepszą metodą na zacieśnianie więzi między pracownikami jest organizacja imprezy. Miejsc i ku temu jest bardzo wiele, ale zawsze najwięcej emocji budzą te wystawne, które organizowane są w renomowanych hotelach. Jak ozdobić salę, by nawiązywała do niecodziennego charakteru wydarzenia, a jednocześnie była wesoła i pogodna?

Nawiązanie do okazji

Imprezę firmową w hotelu można organizować z wielu okazji:

  • rocznicy powstania firmy,
  • świąt,
  • uzyskania bardzo dobrych wyników finansowych,
  • zatrudnienia okrągłej liczby pracowników,
  • zmiany Zarządu.

Każda okazja jest dobra, by pobawić się w towarzystwie współpracowników. Warto jednak zadbać, by sala nawiązywała dekoracjami do danego wydarzenia. Jeśli więc obchodzimy jakąś okrągłą rocznicę, obowiązkowo muszą pojawić się dekoracje wiszące z konkretną liczbą. Odpowiednio wcześniej możemy zamówić litery i numerki na ściany czy stoły układające się w dowolny, wybrany przez nas napis. Nie może zabraknąć także balonów czy konfetti. Przy bardziej oficjalnych okazjach możemy budować nastrojowość poprzez umieszczenie w różnych miejscach sali świec ozdobnych. Nie zapominajmy również o ustawieniu stołów. Każda impreza firmowa powinna integrować ze sobą współpracowników. Sprawdzi się tu ustawienie, w którym nikt nie będzie siedział do siebie plecami – może być to kształt litery „U”, „L” czy „O”.

Co na stoły?

Wiedząc już, w jaki sposób zostaną ustawione stoły, możemy zastanowić się nad ich dekoracjami. Podstawą są obrusy plamoodporne, dzięki którym do samego końca zachowamy czystość i elegancję na stołach. Po wypraniu będą mogły bez trudu posłużyć nam przy organizacji kolejnych uroczystości. Atrakcyjnie będzie wyglądać kontrastujący z bielą obrusu bieżnik przebiegający przez cały stół. Kolejnymi elementami, których nie może zabraknąć, są serwetki. Możemy je elegancko zwinąć i postawić koło zastawy dla każdego uczestnika. Ciekawie będzie również wyglądać stworzone z nich origami. Atrakcyjną ozdobą na stół okażą się również serwetki flizelinowe – koniecznie z motywem firmowym. Na nich będzie można również postawić gorące półmiski z drugim daniem. Jeśli wydarzenie ma być nastrojowe, na stołach mogą znaleźć się również świeczniki szklane. Warto jednak uważać z tym elementem dekoracyjnym. Dużo osób może spowodować duże zamieszanie, a płomyk świeczki łatwo może zaprószyć większy ogień.

 

Szwedzki stół i dekoracje

Na sali obowiązkowo musi znaleźć się szwedzki stół czy miejsce, w którym uczestnicy zaparzą sobie aromatyczną kawę lub poczęstują się ciastem. Warto zadbać, by taka strefa nie była smutna i nudna. Eleganckie misy szklane mogą pomieścić zarówno smakołyki, jak i bardziej wysublimowane dekoracje. Użyjmy ich jako wazonów dla lilii wodnych czy orchidei. Patery szklane zawsze powinny być pełne ciasta i łakoci. Pięknie będą się również prezentować dekoracje świetlne w postaci sznura lampek pod szklanym kloszem.

 

Pomysłów na udekorowanie sali w hotelu jest całe mnóstwo. Musimy jednak pamiętać, że liczy się nie tylko wystrój, ale również praktyczność zastosowanych przez nas rozwiązań. Nikt nie może potknąć się o taśmy, wstążki i kokardki czy przewrócić przypadkiem świecznika z zapaloną świeczką. Zawsze zostawiajmy również sporo wolnego miejsca na zwyczajną zabawę i tańce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl