Komunia święta - jak przygotować się do tego wydarzenia?

Komunia święta - jak przygotować się do tego wydarzenia?

Pierwsza Komunia Święta to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu religijnym i rodzinnym. Do niego właśnie przygotowujemy się przez dłuższy czas, a dobór stroju, menu, lokalu oraz zaproszenie gości towarzyszy duchowości i nauce. W tym roku w związku z pandemią ten majowy okres jest wyjątkowo niepewny i zamiast radości oraz oczekiwania na przyjęcie Jezusa do serca mamy wiadomości o łagodzeniu restrykcji i decyzjach konkretnych parafii.

Komunia święta w czasie pandemii

Wiosna w 2020 roku będzie kojarzyć się nam z izolacją, odwołaniem spotkań i wydarzeń, ograniczeniem kontaktów. To wszystko nie sprzyja organizacji przyjęć komunijnych nawet w wąskim rodzinnym gronie. Teraz możemy już mówić o całkowitym łagodzeniu restrykcji i wiele z parafii decyduje się na organizowanie uroczystości komunijnych dla niewielkiej grupy dzieci lub też samych rodzin, a także lokale otwierają się na to, by przygotowywać przyjęcia komunijne zgodnie oczywiście z wytycznymi i z zachowaniem wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa. Wiele osób i parafii zdecydowało się przenieść uroczystości na jesień, choć nie wiadomo naturalnie, w jakich realiach przyjdzie nam funkcjonować. Lokale jak najbardziej dokładają starań, by przyjęcie miało niezwykłą elegancką oprawę, która sprawi, że dziecko poczuje się jak główny bohater dnia, a cała rodzina będzie miała okazję spotkać się przy wspólnym odświętnym stole. Komunia w czasie pandemii nie musi wcale oznaczać, że będzie to wydarzenie mniej ważne.

Jak zorganizować komunię w lokalu?

Organizacja przyjęcia komunijnego to szereg dylematów dotyczących stroju, miejsca, w którym odbędzie się uroczysty obiad. Coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie lokalu, by w ten sposób zdjąć sobie z głowy dekorowanie sali, przygotowanie menu oraz obsługę gości. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na to, by świętować, nawet jeśli okaże się, że będzie to komunia z maseczką. Samo przyjęcie jest ważne i dla dziecka, i dla najbliższej rodziny, a jego przygotowanie przypomina nieco planowanie małego wesela. Z pewnością więc niezwykle ważne będzie to, gdzie się spotkanie odbędzie i jak udekorowana będzie sala. Niech ważnym punktem będą również upominki dla gości komunijnych. W tym roku szczególnie istotne będzie podkreślanie, jak cenimy spotkania z najbliższymi.

Co jest potrzebne do przygotowania komunii?

W dużej mierze to właśnie dekoracje komunijne sprawiają, że restauracja czy sala zyskują niezwykle odświętny i elegancki charakter. Króluje oczywiście biel i złoto, delikatne kwiaty i subtelne organzy. Na stołach przy zastawie powinny pojawić się serwetki materiałowe, a ważnym elementem – tak jak przy wszystkich tego typu spotkaniach są świeczki ozdobne. W wielu wariantach można również wybrać kolekcje tematyczne, które sięgają po komunijne motywy, a tym samym idealnie sprawdzają się na uroczystości. Poza tym oczywiście świece ozdobne sprawiają, że wnętrze i stół nabierają bardzo ciepłego niezwykłego klimatu. Rewelacyjnie będą się prezentować także wazony szklane takie jak Martini, świeże kwiaty, piękna zastawa oraz ulubione przez młodszych i starszych czekoladki komunijne, które poza smakiem również są niezwykle stylową dekoracją. Przede wszystkim jednak ważni są goście i wspólne spotkanie szczególnie w tym niełatwym dla wszystkich czasie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl