Szkło i dekorowanie restauracji - czy to dobre połączenie?

Szkło i dekorowanie restauracji - czy to dobre połączenie?

Podczas dekorowania sali restauracyjnej dopada nas bardzo wiele wątpliwości. Zastanawiamy się, czy wybrany przez nas wystrój spodoba się naszym gościom, czy będzie uniwersalny i estetyczny oraz praktyczny. Naszym głównym zmartwieniem staje się zastosowanie szkła. Mimo swojego piękna jest delikatne i kruche. Czy to odpowiedni materiał do restauracji? Tak, ale pod pewnymi warunkami.

Co może znaleźć się na stolikach dla gości?

Stoliki dla gości powinny być udekorowane tak, by były estetyczne, bogate, ale i praktyczne. Jeśli na niewielkiej powierzchni umieścimy bardzo wysoki wazon, a w nim rozłożyste kwiaty czy gałązki – wypadek jest tylko kwestią czasu. Wazony szklane w tym miejscu powinny być stabilne, najlepiej w formie kuli. Umieszczone wewnątrz kwiaty nie powinny opadać w stronę gości i ich talerzy. Pamiętajmy także, że zbyt niskie naczynie dla długich łodyżek kwiatów sprawi, że cała dekoracja będzie bardzo chwiejna. W tej roli oprócz wazonów sprawdzą się również szklane misy, bombki, świeczniki szklane oraz bomboniery. Będą ciekawą i mniej ryzykowną opcją.

wazon kielich martini szklany

Ogień na stole, czyli czy świeczniki szklane to dobry pomysł?

Wspominaliśmy już o użyciu świeczników szklanych na stolikach dla gości. Jeśli wybierzemy model wysoki, w którym świeca ozdobna jest praktycznie całkowicie odsłonięta, najlepiej postawić je w miejscu niedostępnym dla dzieci. Bezpiecznych rozwiązań z wykorzystaniem szklanych świeczników jest bardzo dużo – od bardzo niewielkich szklanych miseczek dla podgrzewaczy po większe świeczniki, w których świeca znajduje się cała w szkle, co jest znacznie bezpieczniejsze. Zwróćmy uwagę, by stopka była szeroka i stabilna. Jeśli mimo to boimy się stawiać tego typu ozdoby wśród gości lub zwyczajnie brakuje miejsca na stolikach, by świeczniki szklane mogły się tam znaleźć, przenieśmy je gdzie indziej. Mogą stanąć na ladzie baru, przy wejściu lub pod ścianą na candy barze, jeśli taki znajduje się w naszym lokalu.

świecznik szklany na nodze vino

Jak bezpiecznie udekorować restaurację szkłem?

Świeczniki i wazony szklane budzą najwięcej obaw, głównie z powodu swoich kształtów i zawartości. Niewiele osób jednak wie, że do wyboru jest znacznie więcej szklanych ozdób, które są nie tylko piękne, ale i stabilne. Mowa o:

  • szklanych misach,
  • słojach dekoracyjnych,
  • bombonierach szklanych.

misa szklana

 

Ich wielkość dobieramy do miejsca, w którym mają stanąć. Bez problemu znajdziemy szklane słoje o niewielkiej średnicy, które zmieszczą się na małym, dwuosobowym stoliku. Wewnątrz możemy umieścić praktycznie wszystko – kwiaty, stroiki, ozdoby. Jeśli dodatkowo wybierzemy produkty wykonane z dobrej jakości szkła, bez obaw możemy je postawić na sali wśród naszych gości. Jeśli mimo wszystko nie jesteśmy przekonani, zastanówmy się nad zaaranżowaniem ozdób wiszących nad naszymi głowami. W naczyniach szklanych wiszących również mogą znaleźć się rośliny czy świece ozdobne, a możliwość przypadkowego potrącenia przez kogokolwiek jest praktycznie zerowa.

Dekorowanie restauracji szkłem może być bardzo trafionym pomysłem, o ile dobrze przemyślimy ustawienie tych urokliwych ozdób. Decydując się na taką aranżację wnętrza, zyskamy nieprawdopodobny, ciepły i przyjazny klimat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl