Wiosenne przebudzenie. Pomysły na sezonowe dekoracje w Twoim domu

Wiosenne przebudzenie. Pomysły na sezonowe dekoracje w Twoim domu

Długo wyczekiwana wiosna pojawia się nieśmiało za oknem. Chcemy, by radość z przebudzenia się przyrody do życia mogła towarzyszyć nam również w naszych domach. Jakich dekoracji użyć, by wnętrza naszych mieszkań również ożyły?

Wiosna za oknem

Ciepło, cieplej – wiosna! Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to już w lutym przyroda zaczyna budzić się do życia, by w marcu na dobre się zazielenić. Jeśli pogoda dopisuje, można zaobserwować kwitnącą leszczynę czy bazie. Dni są coraz dłuższe, odczuwalna temperatura wzrasta, drzewa zaczynają wypuszczać pąki i wiosenne kwiaty również zaczynają się nam objawiać. Krokusy, przebiśniegi czy zawilce – oto pierwsze zwiastuny wiosny. Niedługo później dołączą do nich forsycje i pierwiosnki. Takie bogactwo kolorów może być dla nas inspiracją, by w naszym domu zagościło więcej barw! Na pewno wpłynie to pozytywnie na nasz nastrój, a zieleń przyniesie nam wyciszenie, pomoże się zregenerować i zaktywizować po zimie.

świece ozdobne

Wiosenne motywy we wnętrzach

Jak zatem przywołać wiosnę w naszym domu? Kwiatowe dekoracje do salonu sprawdzą się idealnie. Najpopularniejsze i jednocześnie najprostsze do zastosowania są kolorowe obrusy, bieżniki z motywami kwiatów, serwetki flizelinowe w kolorach wiosennych, świece ozdobne czy wazony szklane z kwiatami.

W wiosenny klimat na pewno wprawi nas stół nakryty bieżnikiem z organzy z motywem złotych kwiatów. Kolorowe świece ozdobne czy srebrne serwetki papierowe wytłaczane kwiatowym wzorem będą pięknie komponować się z wszechobecną zielenią. Ciekawą dekoracją do salonu, która zachwyci każdego, są żywe kwiaty wiosenne w misie ceramicznej o kształcie koszyka. Różnego rodzaju wazony szklane w kształcie kuli czy tuby, na pewno pozwolą nam na wyeksponowanie roślin ozdobnych. Nasze wnętrze ożywi również wianek z bukszpanu czy liści koniczyny.

wąski szklany cylinder

Aranżacyjne pomysły

Salon jest miejscem, gdzie chętnie odpoczywamy, spędzamy czas z rodziną czy podejmujemy gości. Warto więc zadbać o to, by jego aranżacja odzwierciedlała to, co wiosną widzimy za oknem. Prezentujemy kilka ciekawych pomysłów:

Wiosenna łąka w salonie

Stół nakryjmy zielonym obrusem, a na nim umieśćmy srebrny bieżnik z kwiatowym ornamentem. Jako uzupełnienie możemy wykorzystać świecznik szklany, który posłuży do wyeksponowania nie tylko świec, ale również kwiatów. Świece ozdobne mogą być nieco delikatniejsze – niczym nieśmiało wschodzący przebiśnieg. Świece pieńkowe w kolorze écru będą doskonałym wyborem.

pływające świece

Piknik w wiosennym lesie

Kolejną propozycją mogą być szarfy na krzesła w kolorze jasnozielonym. Do nich dobierzmy obrus na stół w nieco głębszej barwie zieleni. Takie połączenie ożywi wnętrze i będzie nawiązywać do budzącego się ze snu zimowego lasu, gdzie mieszają się różne odcienie barw ziemi. Na blacie postawmy niezwykle elegancką podłużną szklaną misę, w której umieścimy kolorową kompozycję kwiatów. Zaaranżujmy również mini staw: napełnijmy go wodą i rozsypmy na powierzchni płatki kwiatów czy zielone listki.

Wiosna za oknem sprawia, że nasze dekoracje do salonu nabierają barw. Kolorowe obrusy, bieżniki czy serwetki mogą sprawić, że my również obudzimy się z zimowego snu. Eksponowanie kwiatów w gustownym wazonie, na pewno doda szyku i klasy niejednemu wnętrzu i będzie nam przypominać o nadchodzącej wiośnie, która jest już tuż tuż.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl